Viivituskell pole määratud
Andrew
2012-05-04 03:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Viimase paari turniirimängu aasta jooksul olen näinud kolme mängu, kus viivitus polnud digitaalkellal lubatud. Kõigil neil juhtudel oli kell Chronos, mis oli määratud näitama HH: MM kuni viimase 10 minutini, mil see muutus MM: SS-ks.

Ühes viivituseta mängus mängisin valget G / 105 turniiril. Jooksin oma aega ~ 12 minutist ~ 6 minutini ja vastasel oli aega ~ 9 minutit. Järgmisel sammul märkasin, et kell hakkas kohe käima, ja osutasin sellele vastasele (me oleme klubi jaoks tegelikult kaks TD-d, nii et meil pole tegelikult kedagi teist otsust langetada). Leppisime selles hetkes viivituse sisse lülitama.

Nüüd oleme reeglite range tõlgenduse kohaselt viivituseta kinni, sest nii me mängu alustasime. Tavaliselt hoolitsen selle eest, et viivitus oleks seatud esimestel käikudel, kuid ma lihtsalt ei märganud, et kell liikus mängu alguses 105-lt 104-le paremale, kui ta mängu alguses 5 sekundit ootas. Nii et pärast seda sain ainsa korra möödalaskmise avastada, kui jõudsime alla 10 minuti.

Kas on mõistlik viis sellega toime tulla? Kas mul on lihtsalt vedanud, kui mu vastane üritab tulevikus kiiret tõmmata? Teoreetiliselt võib teda ebasportliku käitumise eest karistada, kuid see tundub äärmuslik, kui see oli tõesti ainult aus viga.

Kaks vastused:
#1
+12
PeskyGnat
2012-05-04 07:02:07 UTC

Chess Cafe'is on artikkel, mille on välja andnud Geurt Gijssen (esitatud 4. küsimus), mis puudutab sündmust, kus kella algne ajakontroll on valesti konfigureeritud, kuid mida märgatakse alles palju hiljem mängus.

Ta tsiteerib FIDE reegleid:

Maleseadused ei saa hõlmata kõiki võimalikke olukordi, mis võivad mängu ajal tekkida, ega reguleerida kõiki haldusküsimusi. Kui juhtumeid ei reguleeri seaduste artikkel täpselt, peaks olema võimalik jõuda õige otsuseni, uurides analoogseid olukordi, mida seadustes käsitletakse. Seadused eeldavad, et vahekohtunikel on vajalik pädevus, mõistlik otsustusvõime ja absoluutne objektiivsus. Liiga üksikasjalik reegel võib võtta kohtunikult otsustusvabaduse ja takistada seega õigluse, loogika ja eriliste tegurite dikteeritud probleemi lahenduse leidmist.

Geurt vastab:

Mulle meeldib eriti viimase lause viimane osa: lahendus peaks olema „dikteeritud õigluse, loogika ja eriliste tegurite poolt“. Seda silmas pidades on minu meelest üsna ebaõiglane ajarežiimi muuta, kuna mängijal on kellal ainult üks sekund nii, et tal on jäänud vaid see sekund. Seetõttu näen kahte võimalikku lahendust: Ajarežiimi muutmine pärast esimest perioodi; Muutke pretensiooni esitamise ajal ajarežiimi, kuid mängijale tuleks ülejäänud käikudeks anda mõistlik aeg (vähemalt üks minut). Ma eelistan teist võimalust.

Teie olukorras kõlab see mõistliku toiminguna kell peatada ja viivitus õigesti seadistada. Mis puutub muudesse juhtudesse, siis tundub, et TD-l on õiglase kompromissi määramine.

Suurepärane leid, aitäh. Kas teil on mingit viidet USCF reegliraamatule?
Tundub, et USCF müüb reeglite raamatut oma veebisaidil raamatumüügi all (http://www.uscfsales.com/product_p/b0012rh.htm), mis on kahetsusväärne, ma arvan, et enamik maleorganisatsioone muudaks selle teabe vabalt kättesaadavaks.
USCF-i foorumites seisab sõna, et reeglistikku ei saa avaldada veebis avaldajaga sõlmitud lepinguliste kohustuste tõttu. Eeldatavasti on 6. väljaanne saadaval e-raamatuna.
Leidsin selle lingi: http://archive.uschess.org/tds/clockrules.php, kuid mängu ajal avastatud valede seadete kohta pole teavet.
#2
  0
D M
2017-04-06 02:35:38 UTC

Vastavalt USCF-i reeglite 5. väljaandele (reeglid 16O ja 16P) peaks TD kasutama oma äranägemist, kui kell on ekslikult seatud. See annab juhise, et kui kellast lahutatakse mõni aeg, peaks mängijale jääma vähemalt 5 minutit või üks minut käigu kohta kuni ajakontrollini, olenevalt sellest, kumb on suurem (kuigi see ei tundu teie puhul kehtivat kuna lisasite viivituse, mitte aega lahutades.)

Kui see oli tahtlik, ütleb selle reegli "TD näpunäide", et pärast muude paranduste tegemist lisatakse vigastatud mängija kasutamata aeg kaks minutit (mis tundub sellises olukorras väga väike karistus, kuid ma ei kirjutanud neid reegleid, vaid lihtsalt loen neid.)

Teie lahendus viivituse lihtsalt sisse lülitada tundub mõistlik. Pärast seda oli teil mõlemal täpselt nii palju aega, kui arvasite, et teil on aega, mis on 6–9 minutit 5-sekundilise viivitusega. Eeldades, et te ei käinud ühelgi hetkel liigutusi blokeerimas, oleksite võinud kaaluda ka mõlema kella lisamise aega (5 sekundit * käikude arvu), et oleksite pidanud tagasi saama, kuid see võib olla ebamugav.

See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 3.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.